Bolesne rozstanie? Przeanalizuj jego przyczyny, by zyskać spokój ducha!
Analiza przyczyny i skutku to jedna z najczęściej stosowanych metod rozwiązywania problemów. Z pewnością rozstania nie są wyjątkiem. Bez względu na to, z jakim problemem masz do czynienia, rozpoznanie jego natury jest zawsze najlepszym pierwszym krokiem do podjęcia działań.
W przypadku zerwania należy zacząć od ustalenia jego przyczyny
Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu przyczyny zerwania:
Analiza nieudanego związku to bolesny proces, ale musisz znaleźć sposób na wyjście z tego, co się stało – aby zobaczyć szerszy obraz i uczyć się na błędach, aby odzyskać swojego byłego/ swoją byłą, albo, z drugiej strony- zrozumieć, że nie warto. Bo czasem serio nie warto. Wtedy po prostu uczysz się odpuszczać i dajesz sobie spokój… na dobre.
Uczciwość jak decydujący czynnik przy zerwaniu
Jest to czynnik decydujący przy określaniu przyczyny zerwania. Kiedy emocje są wysokie i jesteś zbyt blisko sytuacji, trudno jest być uczciwym i obiektywnym w kwestii tego, co naprawdę się wydarzyło. Pamiętaj, że zrozumienie, co sprawiło, że ty i twój partner zerwaliście, nie oznacza, że musicie grać w obwinianie. Wcale tak nie jest. Nie chodzi o ustalenie, kto się mylił. Szczerze mówiąc o prawdziwej i prawdziwej przyczynie zerwania oznacza raczej zastanowienie się, co możesz zrobić lepiej za drugim razem.
Oczywiście do tanga potrzeba dwojga, więc oczywiście pojawi się również to, co twój partner może zrobić, aby uczynić cię silniejszą parą. Musisz szczerze powiedzieć, jaką rolę przyjmie Twój partner, ale – ponownie – pamiętaj, aby nadać sprawom pozytywny obrót.
Przykłady zachowań związany z uczciwością w związku
Dobrze: Spędzisz więcej czasu ze swoim partnerem, aby pokazać, że Ci zależy.
Źle: poświęcisz mniej czasu na pracę, aby skupić się na swoim partnerze. Chociaż oba mogą zasadniczo oznaczać to samo, sposób, w jaki patrzysz na swój cel i strategię, może sprawić, że sprawy będą wyglądać bardziej różowo dla ciebie i twojego byłego. I oczywiście te same zasady dotyczą również twojego byłego.
Dobrze: Twój partner będzie bardziej wrażliwy na twoje uczucia.
Źle: Twój partner powstrzyma się od traktowania cię bez szacunku. Mówiąc najprościej, możesz być szczery, a jednocześnie taktowny. Pozwólcie sobie nawzajem czytać między wierszami i unikajcie mówienia krzywdzących rzeczy podczas omawiania lub rozważania przyczyny zerwania.
Więcej wpisów dotyczących zdrowych relacji międzyludzkich, przeczytasz w serwisie www.globalna.pl.
Zerwania nie zawsze są wynikiem wspólnej decyzji
Czasami jest to całkowicie jednostronne. Jeśli po zerwaniu byłeś tym, który pozostał w zawieszeniu i nie miałeś pojęcia, musisz najpierw znaleźć zamknięcie. Jeśli masz szczęście, twój były chętnie pomoże ci znaleźć zamknięcie.
Jeśli nie, możesz zrobić dwie rzeczy: możesz spróbować samodzielnie wymyślić przyczynę zerwania – lub po prostu odpuścić. Tak czy inaczej, najlepiej nie robić żadnych negatywnych założeń na temat swojego byłego. To zdecydowanie nie jest dobre miejsce na rozpoczęcie, jeśli chodzi o pojednanie, którego szukasz.